sok sztárról szól meg az állatokról

képek animáciok adatok vannak

SzarvasKígyóPingvinCsiga

oroszlán:

Az oroszlán (Panthera leo) a macskafélék (Felidae) családjába tartozó emlős. A tigris után ez a legnagyobb termetű és legelterjedtebb "nagymacska".

Gyakran külön fajnak tekintik a kihalt európai barlangi oroszlánt (Panthera spelaea faj vagy Panthera leo spelaea alfaj), mely az utolsó jégkorszakban együtt élt az emberrel, valamint a szintén kihalt amerikai oroszlánt (Panthera leo atrox vagy Panthera atrox), amely közeli rokonságban állt az európai barlangi oroszlánnal. (Nem összekeverendő a „hegyi oroszlánnak” is nevezett amerikai pumával.)

Az oroszlán visszatérő jelkép volt a királyi és lovagi címerpajzsokon, főként Nagy-Britanniában, ahol a brit emberek szimbóluma lett. Az oroszlánok a kínai művészetben is sűrűn megjelennek, annak ellenére, hogy soha nem éltek Kínában. Nincs még egy olyan állat, melynek több figyelmet szenteltek volna a művészetben és az irodalomban. Az oroszlán már a kőkori barlangrajzokon is látható, és 130-szor fordul elő a Bibliában.

Farkas

A farkas vagy szürke farkas (Canis lupus) a ragadozók családjába tartozó, kutyaféle állat. Belőle háziasították a kutyát (Canis familiaris).

Tágabb értelemben farkasnak neveznek a kutyafélék (Canidae) családján belül több más fajt is: ezek a prérifarkas (Canis latrans), a vörös farkas vagy rőt farkas (Canis rufus) és a sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus). Szócikkünkben „farkas” alatt a szürke farkas értendő.

 Kicsinyei:

  

róka kicsinyei:


RÓKA: A róka a ragadozók (Carnivora) rendjén belül a kutyafélék (Canidae) családjában a rövid lábú rókák (Vulpini) nemzetség névadó neme. Rókának Magyarországon többnyire a vörös rókát (Vulpes vulpes) hívják.


Nílusi víziló (Hippopotamus amphibius) (Herero neve: Ongolol; Subiya neve: Umvuvu)

 

Az elefánt és a fehér orrszarvú után a harmadik legnagyobb afrikai emlős, a kifejlett bikák testtömege a 2000-2500 kg-ot, a teheneké az 1500-1800 kg-ot is elérheti. Vállmagassága 140-160 cm. Namibiában Kavango és Caprivi régiókban, az Okavango, Chobe és a Zambezi vízrendszeréhez tartozó folyókban és mocsaras térségben, valamint kisebb számban Kaokoland északnyugati határán, a Kunene folyó alsóbb folyásánál él.

Vízhez kötött, azonban táplálkozni éjszaka kijár a szárazföldre, ahol a vízmenti füves térségeken csoportosan legel. Nappal a vízben,vagy közvetlenül a vízparton pihen. Víz alatti tartózkodása során orrlyukai légmentesen zárhatók.Különleges tulajdonsága,hogy ilyenkor szívverése is percenként 20-ra csökken,míg a szárazföldi tartózkodás során a normális pulzusszáma percenként 90 .
Általában 5-15 fős felnőttből álló csoportokban él, amelyek a domináns hím ellenőrzése és védelme alatt állnak. A hímek párzáskor, vagy vízhiányos időkben több csapat összezsúfolódásakor igen ádáz küzdelmeket vívnak egymással, amelyek során hatalmasra tátott szájukból kiálló 4 szemfogukkal igen komoly sérüléseket okoznak. A víziló egyébként a legagresszívebb és legveszélyesebb afrikai állatok egyike, támadásainak szárazon és vízen több ember esik évente áldozatul mint a Big Five csoport bármely tagjának. A támadások leggyakrabban az esti, éjszakai órákban a szárazföldön történnek, de nem ritkán a vízi járműveket is megtámadja. A támadások az állat hatalmas méretei, óriási állkapcsa és fogai következtében igen sokszor halálos kimenetelűek. Védettsége ellenére igen sok kilövés elrendelésének, és a korlátozott vadászat engedélyezésének egyik fő oka legtöbbször az egyes állatok túlzott agresszivitása. A víziló hangja mély gurgulázás, huhogásszerú morgás, párzási időben, vagy verekedés közben gyakran hallatnak érces, tehénbőgésszerű ordítást is. A víziló trófeája a hatalmas szemfog, amely egyébként a csontfaragók körében is rendkívül keresett, bizonyos értelemben az elefántcsontot helyettesíti. Vastag bőréből készült az afrikaszerte hírhedt vízilóbőr korbács, amely sok afrikai ország rendőrségénél még ma is rendszeresítve van.
A nílusi víziló mintegy 40-50 évig él. Namibiában védett, de korlátozottan vadászható faj.







Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 8
Heti: 15
Havi: 746
Össz.: 193 724

Látogatottság növelés
Oldal: vad állatok
sok sztárról szól meg az állatokról - © 2008 - 2024 - sztarokkal.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »